About me

Ako ste už asi pochopili z obsahu tejto stránky, som grafická dizajnérka a fotografka.

Moje grafické začiatky siahajú niekam na základnú školu, kde som začala objavovať čaro grafických programov. Tak ma to chytilo, že som si založila blog, kde som ponúkala ostatným bloggerom design na ich platformu. Prekvapivo sa to rozbehlo a žiadostí o design pribúdalo. Postupne, počas strednej, prišli reálne grafické joby až to prerástlo do zistenia, že toto je presne to, čo chcem v budúcnosti robiť.

No potom som objavila fotenie, ktoré zamiešalo karty. Čo si pamätám, u nás doma bol vždy nejaký fotoaparát a už odmalička ma to k nemu ťahalo. Avšak viac som tomu prepadla až na strednej. Postupne to prešlo k foteniu eventov, svadieb a reportáže. Posledný spomínaný žáner mi učaroval počas štúdia na univerzite, kde jeden z predmetov bola práve reportážna fotografia.

Vždy ma bavilo sledovať šport, a to najmä hokej, a tak mi jedného dňa pri pozeraní majstrovstiev sveta napadlo, že by bolo super vyskúšať fotenie športu. Táto myšlienka ma natoľko pohltila až som sa dopracovala k foteniu žilinského hokeja. Doteraz to hodnotím ako najlepšiu fotografickú cestu, ktorú som si mohla zvoliť. Fotenie športu ma neskutočné čaro a energiu a preto sa k hokeju pridal aj futbal, basketbal a ďalšie športy.

Napriek tomu, že nikdy ma nič nebavilo tak ako fotenie hokeja a športu, začal mi chýbať grafický design, ktorému som v tom čase venovala veľmi málo priestoru. A tak som sa presťahovala zo Žiliny do Bratislavy a začala som pracovať ako grafická dizajnérka v PR agentúre. Odtiaľ som prešla do reklamnej agentúry a začala si budovať klientelu ako freelancerka.

Popritom všetkom bola ešte jedna aktivita, ktorú som vždy chcela robiť, no nikdy som na to „nemala čas“. A to je styling a fotenie jedla. Lákalo ma to ešte v školských časoch, kedy nebolo na Slovensku toľko food blogov, no nevedela som sa k tomu prepracovať. Až minulý rok som si povedala, že konečne treba začať a tak sa aj stalo.

Aktuálne kombinujem všetky moje vášne – prácu v reklamnej agentúre, prácu pre svojich freelance klientov, fotenie športu a styling a fotenie jedla. A ak uvažujete, ako sa to dá všetko stíhať, jednoducho raz venujem viac energie a času jednej aktivite a potom zase ďalšej. No jedno sa nikdy nemení, do všetkého idem na 120 %.